بری لوینسن در جشنواره کارلووی واری تقدیر می‌شود

55 بازدید ۴ خرداد ۱۳۹۷ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

بری لوینسن در جشنواره کارلووی واری تقدیر می‌شود

 

جشنواره فیلم کارلووی واری با اهدای جایزه گوی بلورین به بری لوینسن از فیلمساز 76

ساله امریکایی تقدیر خواهد کرد.

 

بری لوینسن در جشنواره کارلووی واری تقدیر می‌شود

 

جشنواره فیلم کارلووی واری با اهدای جایزه گوی بلورین به بری لوینسن از فیلمساز 76 ساله امریکایی تقدیر خواهد کرد. کارگردان فیلم برنده اسکار «رین من» (محصول 1988) ماه آینده عازم جمهوری چک خواهد شد تا به پاس سهم و مشارکت هنرمندانه‌اش در سینمای جهان تجلیل شود.

«رین من» علاوه بر جایزه اسکار بهترین کارگردانی، در سه رشته دیگر شامل بهترین بازیگر نقش اول مرد (داستین هافمن)، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه موفق به دریافت جایزه آکادمی در رقابت اسکار 1989 شد.

لوینسن همچنین با ساخت هجو سیاسی «سگ را بجنبان» (محصول 1997) جنجال به پا کرد. از دیگر فیلم‌های پرطرفدار او می‌توان به «صبح بخیر، ویتنام» و «استعداد ذاتی» اشاره کرد.

به نوشته هالیوودریپورتر، درام «پاترنو» ساخته جدید لوینسن که توسط اچ بی او تهیه و تولید شده در جشنواره کارلووی واری روی پرده خواهد رفت. همچنین نمایش‌های ویژه‌ای برای دو فیلم «رین من» و «سگ را بجنبان» در نظر گرفته شده است.

همچنین ترینه دیرهلم بازیگر مطرح دانمارکی با فیلم زندگینامه‌ای «نیکو، 1988» در جشنواره امسال حضور خواهد داشت. او در این فیلم نقش «نیکو» خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز و مدل آلمانی را ایفا کرده که به عنوان یکی از زنان الهام‌بخش اندی وارهول شناخته می‌شود.

پنجاه و سومین جشنواره کارلووی واری از 29 ژوئن تا 7 ژوییه (17-8 تیر) امسال برگزار خواهد شد.

 

امتیاز خود را ثبت کنید :