گری اولدمن برنده نقش اول مرد اسکار 2018

162 بازدید ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

گری اولدمن

 

گری اولدمن 60 ساله، به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد اسکار 2018 با بازی در فیلم  تاریک ترین لحظات (Darkest Hour)، برای اولین بار جایزه اسکار را از آن خود کرد.

گری هنگام دریافت جایزه در مورد مادر 98 ساله اش گفت: « مادرم بر روی مبل راحتی خود نشسته و در حال تماشای مراسم است. من از مادرم بخاطر عشق و حمایتش نسبت به من تشکر می کنم. مادر، کتری ات را روشن کن، من با اسکار به خانه می آیم.»

گری اولدمن

این بازیگر و کارگردان خوش چهره انگلیسی، در سال 1958 در لندن به دنیا آمد. دوران کودکی و نوجوانی گری اولدمن، بدون پدر سپری شد. در 7 سالگیش پدرش آنها را ترک کرد. در سن 16 سالگی، او مدرسه را رها کرد چون در مغازه ای مشغول به کار بود، اما بعد از شناخت استعدادش در اجرا بر روی سن، مجدد به مدرسه برگشت و در کلاس های تثاتر برای افراد جوان نام نویسی کرد. بعد از اتمام مدرسه او توانست در دانشکده رز برافورد در لندن پذیرش بگیرد و سرانجام در سال 1979 در رشته هنرهای نمایشی، مدرک لیسانس خود را دریافت کرد و فعالیت هنری خود را به صورت جدی آغاز کرد.

این بازیگر موفق هالیوود در فیلم های بسیاری از جمله  دراکولای برام استوکر، لِئون، عصر پنجم،، عروسی پاپ، بتمن، سید و نانسی، خط قرمز باریک ،آرتیست او … ایفای نقش کرده است.

گری اولدمن 5 بار ازدواج کرده و 3 پسر دارد و در حال حاضر با همسر پنجم خود در ایالت کالیفرنیا و در شهر لس آنجلس زندگی می کند.

 

 

امتیاز خود را ثبت کنید :