ددپول 2 صدر نشین میشود !

123 بازدید ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

«ددپول 2» به سه هفته صدرنشینی «انتقامجویان» پایان داد

 

 

بعد از سه هفته استقبال گسترده سینماروها از فیلم جدید «انتقامجویان»، بالاخره فیلم

ابرقهرمانی «ددپول 2» از جمعه در سینماها اکران شد و محصول مشترک مارول و دیزنی را

شکست داد تا به رتبه دوم جدول فروش آخر هفته سقوط کند.

 

 

 

ددپول 2 صدر نشین میشود !

 

بعد از سه هفته استقبال گسترده سینماروها از فیلم جدید «انتقامجویان»، بالاخره فیلم ابرقهرمانی «ددپول 2» از جمعه در سینماها اکران شد و محصول مشترک مارول و دیزنی را شکست داد تا به رتبه دوم جدول فروش آخر هفته سقوط کند.

 

«ددپول 2» ساخته دیوید لیچ در بیش از 4300 سالن نمایش فیلم در ایالات متحده و کانادا روی پرده رفت و تا پایان یک‌شنبه 125 میلیون دلار در گیشه امریکا فروش کرد. همزمان، فروش این فیلم ابرقهرمانی در سینماهای خارج از امریکا به 176 میلیون دلار رسید. به این ترتیب، فیلم دوم «ددپول» در مجموع با کسب 301 میلیون دلار درآمد در سینماهای دنیا افتتاح شد.

 

اما نکته جالب اینجاست فیلم قبلی «ددپول» که تابستان 2016 به نمایش درآمد، در پایان سه روز افتتاحیه بیش از 132 میلیون دلار فروش کرد و به عنوان یک فیلم با درجه‌بندی آر (R) رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه را به خود اختصاص داد.

 

با وجود این‌که پیش‌بینی می‌شد «ددپول 2» دست‌کم با کسب 130 میلیون دلار درآمد در سینماهای امریکای شمالی افتتاح شود، اما سازندگانش شکایتی از فروش افتتاحیه اخیر این فیلم ندارند.

 

بعد از فیلم اول «ددپول»، ساخته لیچ (کارگردان «جان ویک 1») همچنان رکورددار پرفروش‌ترین افتتاحیه در میان فیلم‌های درجه آر به شمار می‌رود. علاوه بر این، «ددپول 2» بعد از «انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت» و «پلنگ سیاه» رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه محصولات مارول در سال 2018 را به خود اختصاص داده است.

همزمان، منتقدان هم بار دیگر به محصول جدید مارول روی خوش نشان داده‌اند، تا جایی‌که 84 درصد رای مثبت در سایت نظرسنجی راتن تومیتوز کسب کرده است. تماشاگران هم با شرکت در نظرسنجی سایت سینمااسکور به این فیلم امتیاز الف (A) داده‌اند.

 

فیلم جدید «انتقامجویان» بعد از سه هفته صدرنشینی پیاپی، در چهارمین هفته اکرانش نزدیک به 29 میلیون دلار فروش کرد و در رده دوم جدول پرفروش‌های گیشه آخر هفته قرار گرفت. کل فروش داخلی «جنگ بی‌نهایت» در گیشه امریکا به بیش از 595 میلیون دلار رسیده است.

 

بعد از محصول مشترک مارول و دیزنی، کمدی «باشگاه کتاب» (Book Club) با 12.5 میلیون دلار فروش افتتاحیه، رتبه سوم جدول فروش را به خود اختصاص داد. بازیگران مطرحی مانند دایان کیتن و جین فوندا در این کمدی عاشقانه ایفای نقش کرده‌اند.

بیل هولدرمن این فیلم 104 دقیقه‌ای را نویسندگی و کارگردانی کرده است.

 

این اولین ساخته بلند هولدرمن به عنوان کارگردان است. او پیش از این به عنوان تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس («پیاده‌روی در جنگل») در هالیوود فعالیت داشته است.

داستان «باشگاه کتاب» درباره چهار رفیق قدیمی است که بعد از خواندن یکی از رمان‌های معروف سال‌های اخیر زندگی‌شان از این رو به آن رو می‌شود.

به دنبال اکران سه فیلم ابرقهرمانی اخیر، درآمد گیشه امریکا در مقایسه با پارسال تا 6.3 درصد افزایش یافته است.

 

امتیاز خود را ثبت کنید :