«همه می دانند» اصغر فرهادی و رقبایش در کن به جشنواره مونیخ می‌روند

47 بازدید ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

«همه می دانند» اصغر فرهادی و رقبایش در کن به جشنواره مونیخ می‌روند

 سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونیخ با نمایش درام آلمانی «مکی مسر» (Mackie Messer) افتتاح می‌شود. اغلب فیلم‌های جشنواره کن امسال در جشنواره فیلم مونیخ نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند.

«همه می دانند» اصغر فرهادی و رقبایش در کن به جشنواره مونیخ می‌روند

سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونیخ با نمایش درام آلمانی «مکی مسر» (Mackie Messer) افتتاح می‌شود. اغلب فیلم‌های جشنواره کن امسال در جشنواره فیلم مونیخ نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند. در این میان، فیلم افتتاحیه کن 2018 «همه می‌دانند» ساخته جدید اصغر فرهادی در کنار «دزدان مغازه» که جایزه نخل طلای کن امسال را به خانه برد، روی پرده می‌روند. سی و ششمین دوره این رویداد سینمایی از 28 ژوئن تا هفتم ژوییه برگزار می‌شود. به علاوه، قرار است تری گیلیام کارگردان کهنه‌کار و همین‌طور اما تامپسن فیلمنامه‌نویس و بازیگر برنده جایزه اسکار در این جشنواره تقدیر شوند.

به نوشته هالیوود ریپورتر، بزرکداشت گیلیام که ساخته جدیدش «مردی که دن کیشوت را کشت» به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره کن امسال روی پرده رفت، در تاریخ هفتم ژوییه در مونیخ برگزار خواهد شد. قرار است در کنار نمایش فیلم جدید این کارگردان که سال‌های طولانی در انتظار اکران سینمایی بوده، برگزیده‌ای از آثار معروف گیلیام از جمله «برزیل»، «شاه ماهیگیر» و «مانتی پایتون و جام مقدس» به نمایش درآمد. همچنین فیلم مستند «گمشده در لامانچا» نیز در بخش بزرگداشت گیلیام اکران خواهد شد. این مستند به کارگردانی کیت فالتون و لوییز پپه (محصول 2002) دنبال‌کننده اولین تلاش بی‌ثمر گیلیام برای فیلم ساختن بر اساس قصه دن کیشوت است.

پیش از گیلیام، اما تامپسون که برد دو جایزه اسکار را در کارنامه دارد از سوی برگزارکنندگان جشنواره سی و ششم تقدیر خواهد شد. این بزرگداشت در روز 29 ژوئن برگزار می‌شود. به علاوه قرار است جدیدترین فیلم تامپسن با عنوان «نمایش بچه‌ها» ساخته ریچارد ایر در مونیخ روی پرده برود. او در این فیلم نقش یک قاضی عالی‌رتبه ظاهر شده که در دو راهی تصمیمی سرنوشت‌ساز گیر کرده است. فیون وایتهد و استنلی توچی هم در ساخته جدید ایر بازی کرده‌اند

امتیاز خود را ثبت کنید :