سقوط ناامیدکننده «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» در هفته دوم اکران

41 بازدید ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

سقوط ناامیدکننده «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» در هفته دوم اکران

 

 اولین فیلم از سه‌گانه «هان سولو» در دومین هفته اکرانش نتایج ناامید‌کننده‌تری به بار آورد و با 65 درصد افت مخاطب، فقط 29 میلیون دلار در گیشه امریکا فروش کرد.

سقوط ناامیدکننده «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» در هفته دوم اکران

اولین فیلم از سه‌گانه «هان سولو» در دومین هفته اکرانش نتایج ناامید‌کننده‌تری به بار آورد و با 65 درصد افت مخاطب، فقط 29 میلیون دلار در گیشه امریکا فروش کرد.

به رغم صدرنشینی در جدول پرفروش‌های سینماهای کانادا و ایالات متحده، دهمین محصول دنیای «جنگ ستارگان» در گیشه دنیا در برابر اولین دنباله فیلم ابرقهرمانی «ددپول 2» شکست خورد و رکورد پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته را به محصول جدید مارول واگذار کرد. همزمان، از میان فیلم‌های جدیدی که در گیشه امریکا روی پرده رفتند سه فیلم در ژانرهای عاشقانه، کمدی و علمی-تخیلی به جمع ده فیلم پرفروش آخر هفته راه یافتند.

نکته فاجعه‌آمیز ماجرا در مورد افت فروش «سولو» اینجاست که تا امروز هیچ‌یک از محصولات جهان سینمایی «جنگ ستارگان» با این میزان افت فروش در دومین هفته اکران روبرو نبوده‌اند. این افتضاح‌ترین نرخ افت فروش محصول در تاریخ این مجموعه سینمایی بعد از دو هفته اکران در سینماهاست.

اولین داستان مستقل این مجموعه که با عنوان «یک نفر سرکش» در سال 2016 روی پرده رفت، در دومین هفته اکرانش در گیشه امریکا 64 میلیون دلار فروش کرد، در حالی‌که فیلم هشتم این مجموعه سینمایی «آخرین جدای» در دومین هفته به فروش 71 میلیون دلاری دست یافت.

کل فروش داخلی «سولو» به کارگردانی ران هوارد به 149 میلیون دلار رسیده است و فروش جهانی آن از مرز 264 میلیون دلار فراتر رفته است. با در نظر گرفتن 30 میلیون دلار فروش آخر هفته در سینماهای خارج از امریکا، کل فروش جدیدترین محصول دیزنی و لوکاس فیلم در گیشه آخر هفته دنیا به 60 میلیون دلار رسید.

در حالی‌که 29 میلیون دلار کافی بود تا «سولو» را به پرفروش‌ترین فیلم گیشه آخر هفته در امریکای شمالی مبدل کند، «ددپول 2» با کسب 23.8 میلیون دلار درآمد در رده دوم جدول پرفروش‌ها قرار گرفت. جدیدترین محصول استودیوی مارول و فاکس قرن بیستم اما در گیشه دنیا فیلم «هان سولو» را شکست داد و با کسب 41.6 میلیون دلار درآمد، رکورد پرفروش‌ترین فیلم سینماهای دنیا را به خود اختصاص داد.

این فیلم ابرقهرمانی با بازگشت رایان رینولدز در نقش ابرقهرمان فرعی کتاب‌های مصور مارول تا امروز در گیشه امریکای شمالی حدود 255 میلیون دلار فروش کرده و درآمدش در سینماهای خارج از امریکا به 344 میلیون دلار رسیده است.

همزمان، در میان فیلم‌های جدیدی که از جمعه در گیشه امریکا اکران گسترده شدند، درام عاشقانه «غوطه‌ور» (Adrift) ساخته جدید بالتازار کورماکور (کارگردان فیلم «اورست») به فهرست ده فیلم پرفروش گیشه آخر هفته راه یافت و با اختلافی ناچیز نسبت به «انتقامجویان: جنگ بی نهایت» در رده سوم جدول قرار گرفت. فروش افتتاحیه این فیلم 96 دقیقه‌ای با بازی شیلین وودلی و سم کلفلین به 11.6 میلیون دلار در گیشه امریکا رسید.

«غوطه‌ور» به عنوان محصول جدید سونی در بیش از سه هزار سالن امریکای شمالی روی پرده رفته است.

«جنگ بی‌نهایت» هم در ششمین هفته اکران و با 10.5 میلیون دلار فروش آخر هفته، کل فروش داخلی‌اش را به 643 میلیون دلار رساند. محصول جدید استودیوی مارول و دیزنی در سطح بین‌المللی بیش از 24 میلیون دلار فروش کرد و کل فروش جهانی آن از 1.96 میلیارد دلار فراتر رفت. در حال حاضر، فیلم جدید «انتقامجویان» بعد از سه فیلم «آواتار»، «تایتانیک» و «جنگ ستارگان 7»، چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شمرده می‌شود.

امتیاز خود را ثبت کنید :