معرفی انواع کیفیت فیلم ها

99 بازدید ۵ فروردین ۱۳۹۷ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

کیفیت فیلم

معرفی انواع کیفیت فیلم ها

 

آشنایی با انواع کیفیت فیلم باعث می شود تا هنگام دانلود یا خرید یک فیلم از بازار، انتخاب بهتری را انجام دهیم. در اینجا انواع کیفیت های فیلم را جهت آشنایی بیشتر شما کابران گرامی می آوریم.

CAM: این نوع فیلم ها از روی پرده سینما توسط افراد با دوربین شخصی ضبط می شوند. کیفیت پایینی دارند و احتمال شنیدن صداهای اضافی (صدای تماشاچیان) در این فیلم ها وجود دارد.

TELESYNC – TS: کیفیت این فیلم ها کمی بهتر از فیلم های CAM است، زیرا با دوربین های حرفه ای تر گرفته شده اند. کیفیت تصویر و صدای بهتری دارند.

TELECINE – TC: این فیلم ها با دستگاه تله سینه تهیه می شود. از نظر صدا و تصویر، کیفیت بهتری دارند.

SCREENER – SCR: این فیلم ها، نسخه هایی از فیلم هستند که قبل از اکران فیلم، برای تبلیغ و یا نقد به بازار فرستاده می شوند. کیفیت فیلم می تواند خیلی خوب و یا ضعیف باشد. در این فیلم ها، پیغام هشداری دیده می شود که می گوید کپی برداری از فیلم پیگرد قانونی دارد.

DVD-Screener – DVDSCR: این فیلم ها کیفیت خوبی دارند و اکثر آنها به SVCD یا Xvid و DivX تبدیل شده و ارائه می شوند.

R5 LINE – R5: این فیلم ها بر اساس منطقه های جغرافیایی مختلف تهیه می شوند و کیفیت خوبی دارند. ملا برای منطقه خاورمیانه، قسمت های ترسناک و دارای خشونت حذف می شود.

DVDRip: این فیلم ها بلافاصله پس از اتمام اکران فیلم در سینما، به بازار عرضه می شود و دارای کیفیت عالی می باشند.

TV-Rip: کیفیت فیلم خوب است. بیشتر سریال های تلویزیونی از این نوع هستند. قسمت های پشت صحنه و مصاحبه ها هم گاهی در این نوع از فیلم ها قابل مشاهده است.

WP: فیلم های با این نوع کیفیت، گاهی تفاوت های زیادی با فیلم نهایی دارند و هنوز در مراحل پیش تولید هستند. حتی ممکن است بخش هایی از فیلم صداگذاری نشده باشد.

نهایتا، ترتیب کیفیت ها از پایین به بالا به صورت زیر می باشد:

CAM -> TS -> TC -> DVDScr -> R6 ->R5 -> DVDRip -> R2 -> R-> WEBRip -> HDrip -> Web-dl -> BRrip -> BDRip -> Bluray

 

فیلم های با کیفیت های عالی را می توانید از سایت دانلود مووی تماشا کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید :