افتتاحیه 151 میلیون دلاری بخش دوم «دنیای ژوراسیک» در گیشه دنیا

46 بازدید ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ زهرا خوش سیرت بدون دیدگاه مووی پدیا

افتتاحیه 151 میلیون دلاری بخش دوم «دنیای ژوراسیک» در گیشه دنیا

 

جدیدترین فیلم ماجراجویانه کمپانی فیلمسازی استیون اسپیلبرگ (آمبلین انترتینمنت) و استودیوی یونیورسال پیکچرز در بخشی از سینماهای خارج از امریکای شمالی اکران شد و عنوان پرفروش‌ترین فیلم گیشه آخر هفته در هر 48 نقطه دنیا را به دست آورد.

افتتاحیه 151 میلیون دلاری بخش دوم «دنیای ژوراسیک» در گیشه دنیا

جدیدترین فیلم ماجراجویانه کمپانی فیلمسازی استیون اسپیلبرگ (آمبلین انترتینمنت) و استودیوی یونیورسال پیکچرز در بخشی از سینماهای خارج از امریکای شمالی اکران شد و عنوان پرفروش‌ترین فیلم گیشه آخر هفته در هر 48 نقطه دنیا را به دست آورد. «دنیای ژوراسیک: قلمرو از دست رفته» با بازی کریس پرت بیش از همه در گیشه کره با استقبال روبرو شد و در سه روز نخست اکرانش بیش از 27 میلیون دلار فروش کرد. گیشه بریتانیا و ایرلند با کسب 19.9 میلیون دلار درآمد از فروش این فیلم دوم شد. جدیدترین ساخته کارگردان اسپانیایی خوان آنتونیو بایونا تا ده روز آینده (22 ژوئن) در سینماهای امریکا اکران می‌شود.

به نوشته ورایتی، پنجمین فیلم از مجموعه سینمایی «پارک ژوراسیک» میراث کارگردان نامدار هالیوود استیون اسپیلبرگ در فرانسه هم اکران شد و ده میلیون دلار فروش کرد. بعد از گیشه این کشور، سینماهای اسپانیا با 9.5 میلیون دلار فروش افتتاحیه «دنیای ژوراسیک 2» رتبه چهارم را به خود اختصاص دادند. در میان دیگر نقاط دنیا که از فیلم جدید دایناسورها حسابی استقبال کرده‌اند می‌توان از آلمان (9.1 میلیون دلار)، تایوان (8.4 میلیون دلار)، روسیه (8 میلیون دلار) و هند (7.9 میلیون دلار) نام برد.

در فیلم جدید دایناسورها، دو شخصیت اصلی داستان (با بازی کریس پرت و برایس دالاس هوارد) تلاش می‌کنند پیش از فوران آتشفشانی که جزیره محل اقامت دایناسورها را با خطر نابودی روبرو کرده، باقی‌مانده این موجودات غول‌آسا را نجات دهند.

امتیاز خود را ثبت کنید :